5 Stopni Dobrego Zarządzania

16 czerwca, 2022

;
5 Stopni Dobrego Zarządzania

Prowadzenie statystyk, szczegółowy plan działania i systematyczna ich analiza, to podstawa dobrej organizacji pracy i praktyki prowadzenia biznesu.
W oparciu o moje własne doświadczenie, polecam opracowanie schematu działań mających na celu wykreowanie jak najbardziej pasywnego dochodu przy zminimalizowaniu ewentualnych problemów i/lub strat.
Dla analizy, z doświadczenia, polecam wyciąg z obecnego miesiąca przychodu i porównanie go z tym samym miesiącem z roku poprzedniego. Idealnie, powinno się odnotować 12-20% przyrostu w skali roku.
Wytypowałem pięć stopni dobrego zarządzania:

1. Założenia konwersji.

➢ Nigdy nie stawiajmy sobie za cel 100% obłożenia. Jeżeli wynajem sięga 100 % dostępnej powierzchni, oznacza to dwie rzeczy:

  1. Oferujesz ZBYT NISKIE CENY.
  2. Zmusza Cię to, by powiedzieć NIE potencjalnemu Klientowi. Nie możesz dopuścić do takiej sytuacji, gdyż Klient stracony, najpewniej znajdzie miejsce u konkurencji i już do Ciebie nie wróci…bo po co?

    ➢ Na początku sezonu, czyli 1 marca, powinieneś odnotować 88-92% obłożenia, a 1 sierpnia 94-98%.

    ➢ Nigdy nie obniżaj cen „bez powodu” lub w celu zapełnienia wszystkich boxów. Lepiej jest mieć mniejsze obłożenie po wyższych cenach, niż większe po niższych, tym bardziej, że psuje to sytuację rynkową branży.

2. Narzędzia wspomagające.

➢ Poznaj swój rynek lokalny i jego demografię. Ułatwi Ci to planowanie pierwszego etapu inwestycji.

➢ Stwórz dobrej jakości stronę internetową, w tym przede wszystkim jej wersję mobilną. 90% Klientów znajdzie Cię używając telefonu komórkowego.

➢ Przygotuj silny MARKETING! Adwords, kampanie w mediach społecznościowych, artykuły w lokalnych nośnikach, ulotki, banery, etc. Dobrze jest wykonać profesjonalne zdjęcia do działań marketingowych. Tutaj, klientom HT-Box.com spieszymy z pomocą w formie udostępnienia naszych własnych plików na początku inwestycji. WAŻNE: Nie oszczędzaj na reklamie! Od tego zależeć będzie Twoja widoczność w wyszukiwarkach jak i w lokalnych źródłach oraz umożliwi to wyodrębnienie Twojej działalności na tle konkurencji.

➢ Jak Cię widzą, tak Cię piszą!
„Dopieszczony” wygląd Twojego placu, to wizytówka Twoja i Twojego biznesu. Czystość, porządek i bezpieczeństwo powinno być domeną każdego placu
Self – Storage.

➢ Profesjonalna i sympatyczna obsługa Klienta to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia firmy usługowej. Telefon staramy się odebrać w ciągu trzech dzwonków, a uśmiech i pozytywne nastawienie poparte wiedzą, to cechy doskonałego managera Twojej działalności. Zainwestuj swój czas i pieniądze w porządny trening osób, na których masz zamiar polegać jeżeli chodzi o poprawne działanie twojego biznesu.

3. Mądre windowanie cen.

➢ Głównym celem jest dotarcie do swoich założeń finansowych cenami usług, a nie ilością wynajętych powierzchni.

➢ Podążaj śladem „najdroższej” konkurencji i nie bój się wysokich cen wynajmu, tak długo jak oferujesz najlepszy serwis.

➢ Śledź miesięczne raporty wynajmów i zysku. Ważne jest, by monitorować „chodliwość” każdej z dostępnych na Twoim placu powierzchni. Od tego będą zależeć Twoje działania promocyjne, jak i dalszy rozwój inwestycji.

➢ Jeśli obłożenie w sezonie wynosi mniej niż 85%, możesz zaoferować zniżki dla NOWYCH Klientów. Przykładowo: 3 miesiące ze zniżką 25% – brzmi dobrze i promuje dłuższy okres wynajmu.

➢ Jeżeli obłożenie w sezonie jest wyższe niż 94% – PODNIEŚ CENY! Radzę zacząć podwyżki dla nowych Klientów. Dodatkowo, wytypuj Klientów, którzy już wynajmują, ale w pewien sposób są „niewygodni”, czyli słabo płacą lub są w inny sposób „problematyczni”.

➢ Sam wypracujesz sobie strategię i politykę cenową, ale staraj się kierować zasadą: NIC ZA DARMO!

4. Ubezpieczenie mienia.

➢ Drugim, zaraz po wynajmie powierzchni, źródłem dochodu jest ubezpieczenie mienia przechowywanego. Najpierw należy znaleźć ubezpieczyciela, który mądrze podejdzie do tematu oraz przedstawi propozycję cenową i dogodne warunki polisy. Po wnikliwej kalkulacji kosztów, można będzie ustalić plan wdrożenia programu ubezpieczeniowego. Najlepiej w formie obowiązkowej opłaty miesięcznej dodanej do ceny wynajmu. Najważniejsze, aby wynajmujący został od początku dobrze poinformowany o koszcie, jak i procesie przetwarzania ewentualnych roszczeń. Pamiętaj, aby Twoi pracownicy byli dobrze przeszkoleni w kwestii przyjmowania zgłoszeń, celem profesjonalnej i bezstresowej obsługi Klienta.

Daj więcej – dostań więcej!

➢ „Wyprowadzka” z kontenera to pewnego rodzaju wysiłek. Często Klient będzie kontynuował wynajem nie tylko „z potrzeby”, ale i z uwagi na brak czasu na przykład, aby zająć się logistyką związaną z opuszczeniem boxu. Tak więc: im lepsza obsługa i gładszy proces świadczonych usług, tym większa szansa na długoterminowy wynajem.

➢ Zawsze możesz wprowadzić dodatkowe usługi w oparciu o swoje i Klientów potrzeby i możliwości. Do takich zaliczają się:
• odpłatna pomoc przy przeprowadzce;
• sprzedaż kłódek, kartonów, taśm i innych artykułów ułatwiających korzystanie z Self – Storage (tutaj można pomyśleć o ofercie pakietów), itp.

➢ Zrób rozeznanie wśród lokalnych przedsiębiorców. Znajdź takich, z którymi z łatwością mógłbyś współpracować. Firmy przeprowadzkowe lub transportowe to na pewno partner, z którym mógłbyś stworzyć dobry układ na z góry ustalonych warunkach.

➢ Dużym ułatwieniem dla obu stron jest wprowadzenie programu AUTOPAY, czyli automatycznego pobierania opłat miesięcznych. Niestety, w Polsce jest to temat jeszcze bardzo świeży i drażliwy dla większości, ale spróbować warto ☺. Według statystyk, użytkownicy takiej usługi wynajmują magazyn na dłuższy czas i lepiej reagują na ewentualne podwyżki cen.

➢ Ludzie z zasady uwielbiają dostawać prezenty!
Wyobraź sobie reakcję Klienta, gdy w skrzynce pocztowej zamiast rachunku znajdzie list celebrujący rocznicę wynajmu i na przykład: stylowy breloczek reklamujący Twoją firmę.

➢ WYGODA, BEZSTRESOWOŚĆ i ŁATWOŚĆ korzystania z usługi to klucz do zadowolenia Klienta, a co za tym idzie, wzrostu bardziej pasywnego dochodu dla Ciebie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w branżę Self – Storage, zapraszam do kontaktu:

Hubert Paprocki
504 322 402
paprocki@ht-box.com

O MNIE

Cześć nazywam się Hubert i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Jeśli szukasz informacji o self storage, chcesze się do wiedzięc co to jest, albo szukasz pomysłu na dobry biznes to dobrze trafiłeś.

Postanowiłem założyć tego bloga w celu dzielenia się swoim doświadczeniem. Zapraszam do lektury, będę się z Tobą dzielić swoją wiedzą w tej materii.

Pin It on Pinterest

Udostępnij post

Podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.