Bezpieczeństwo w trakcie pandemii

13 maja, 2020

;
Bezpieczeństwo w trakcie pandemii

W związku z panująca epidemią chcielibyśmy przybliżyć podstawowe wiadomości dotyczące koronawirusa i choroby COVID-19, a także przypomnieć o zasadach higieny, których warto przestrzegać korzystając z magazynów SELF STORAGE.

Zgodnie z informacjami Serwisu RP, nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęściej występujące objawy choroby to gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem. Chorobie mogą towarzyszyć bóle mięśni i zmęczenie.

Ludzie w każdym wieku mogą zostać zainfekowani przez wirusa, jednak osoby starsze, a także osoby z istniejącymi schorzeniami przewlekłymi (takimi jak astma, cukrzyca, choroby serca) wydają się bardziej podatne ma wystąpienie cięższych objawów choroby. WHO zaleca osobom w każdym wieku podjęcie kroków w celu ochrony przed wirusem, czyli przestrzeganie zasad higieny rąk i higieny dróg oddechowych, a także unikanie skupisk ludzi oraz przestrzeganie aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Do higieny i dezynfekcji zaleca się stosowanie płynów dezynfekujących na bazie alkoholu (min. 60%). Ponadto, należy pamiętać o prawidłowym myciu rąk wodą z mydłem przez minimum 30 sekund. Warto przeczytać także instrukcję prawidłowego mycia rąk. Zgodnie z zaleceniami, to właśnie częste i dokładne mycie rąk powoduje, że w ten sposób eliminowane są wirusy, które mogą znajdować się na rękach i następnie przedostać się do organizmu po dotknięciu oczu, ust lub nosa.

Kolejnym zaleceniem jest stosowanie maseczek ochronnych lub zakrywanie nosa i ust np. szalikiem, chustą. Działanie to ma zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa za pośrednictwem osób, które mogą przechodzić COVID-19 bezobjawowo, a tym samym nie być świadome, iż zarażają.

Co zatem oznacza, że miało się styczność z osoba zarażoną? O przebywaniu / spotkaniu z osobą z koronawirusem można mówić wtedy, gdy ktoś:
pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metry przez ponad 15 minut, prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas.

To także sytuacja, gdy chora osoba należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów, mieliśmy z nią kontakt lub często się z nią widujemy lub jest to osoba mieszkająca w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, lub w tym samym pokoju hotelowym.

Jakie środki ostrożności powinniśmy zatem zachować korzystając z magazynów?

Przede wszystkim zalecamy używanie środków dezynfekujących, a podczas wizyty w magazynie zakładanie rękawiczek jednorazowych.

Oprócz tego, zachowywanie odpowiednich odległości między innymi użytkownikami oraz używanie maseczek ochronnych lub innych materiałów w celu zakrycia nosa i ust (zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia).

Ważne, by środki ochrony indywidualnej np. maseczki i rękawiczki były dopasowane rozmiarem, w przeciwnym razie nie chronią należycie użytkownika. Mało tego, powodują dyskomfort i konieczność ciągłej ich poprawy, co nie tylko nie chroni przed wirusem, ale wręcz może sprzyjać zakażeniu. Inną istotną kwestią jest umiejętne ich ściąganie i utylizacja.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia wszystkim naszym klientom!

O MNIE

Cześć nazywam się Hubert i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Jeśli szukasz informacji o self storage, chcesze się do wiedzięc co to jest, albo szukasz pomysłu na dobry biznes to dobrze trafiłeś.

Postanowiłem założyć tego bloga w celu dzielenia się swoim doświadczeniem. Zapraszam do lektury, będę się z Tobą dzielić swoją wiedzą w tej materii.

Pin It on Pinterest

Udostępnij post

Podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.