Pandemia Covid-19

12 kwietnia, 2020

;
Pandemia Covid-19

Pandemia Covid-19 spadła na światowe rynki bez większego ostrzeżenia i wywołała globalny chaos gospodarczy. Wskutek pandemii wirusa SARS-CoV-2 świat znalazł się w sytuacji, której wpływ na gospodarkę jest jeszcze trudny do całkowitego oszacowania, ale pewne jest, że większość sektorów poniesie straty. Bardzo wielu przedsiębiorców ma dziś powody do niepokoju i obawy związane z prowadzeniem biznesu. Problemem jest nie tylko czas wygaśnięcia pandemii, ale także pojawiające się pytania jak powinien wyglądać przyszły biznes, jak zmienić podejście do jego prowadzenia, aby w przyszłości stał się odporniejszym na takie sytuacje. Jest to walka wirus kontra biznes, a żeby ją wygrać należy być przygotowanym.

Większość przedsiębiorców narażona jest na straty, z drugiej jednak strony należy wykorzystać szanse pojawiające się w nowej sytuacji. Szansę taką stanowi chęć klientów do funkcjonowania na „starych” zasadach i prowadzenie normalnego trybu życia. Jeżeli mają ograniczone możliwości, to swoje przyzwyczajenia i nawyki przenoszą do Internetu i świata wirtualnego. Podobnie jest z pracownikami firm. Oni też chcieliby pracować normalnie, dlatego większość przedsiębiorstw zastosowała pracę zdalną (Home Office). Jedną z branż, gdzie obecnie odnotowuje się największy przyrost to branża e-commerce. Jest to specyficzny rynek, bardzo dynamicznie się rozwijający (można to było zauważyć jeszcze przed pandemią), a w świetle ostatnich wydarzeń jest to jeden z ważniejszych sektorów wzrostu w gospodarce.

Okres dobrej passy nie będzie trwał jednak wiecznie. A już na pewno nie dla wszystkich. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów po pewnym czasie wśród ludzi zacznie narastać niepewność, spowodowana falą zwolnień oraz niższych przychodów. Wtedy internetowa konsumpcja zostanie ograniczona do rzeczy najpotrzebniejszych, a także tych zwiększających bezpieczeństwo przed zarażeniem. Dla większości branż, kluczowe będzie zapewnienie ciągłości dostaw oraz dostępności „najpotrzebniejszych” produktów. Firmy, które dotąd liczyły na magazyny oddalone o setki, a nawet tysiące kilometrów, zwłaszcza dziś mierzą się z problemami logistycznymi. Szybkość dostaw usług miała dla klientów kluczowe znaczenie jeszcze na długo przed pojawieniem się koronawirusa i często wygrywała nawet z ceną samej usługi. Szybkość w czasach pandemii to dla firmy zarówno wygrana walka, jak i zwiększenie bezpieczeństwa biznesu.

Ogromną zaletą magazynów samoobsługowych jest to, że w boxach HT-STORAGE można przechowywać nie tylko towar należący do przedsiębiorstwa np. meble biurowe, odzież czy dokumenty, ale także rzeczy bardziej osobiste (meble, sprzęt domowy oraz sportowy itp.). Zatem magazyny samoobsługowe to rewelacyjne rozwiązanie logistyczne, pozwalające na komfortowe prowadzenie pracy w trybie zdalnym albo zabezpieczenie prywatnych rzeczy.

Ponieważ pandemia zmieniła diametralnie sytuację wielu przedsiębiorstw i ich właścicieli, firma HT-STORAGE postawiła na elastyczność i dopasowane do szybko zmieniających się warunków biznesowych.

Oprócz wygodnego dostępu do boxów o każdej porze, HT-STORAGE wprowadza zdalne umowy, jeszcze lepszy kontakt internetowy z pracownikami, a wkrótce także zupełnie nowe narządzie do zarządzania magazynami. Większość informacji dostępna jest na stronie internetowej firmy, w razie wątpliwości zawsze można liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony personelu.

HT-STORAGE jest firmą odpowiedzialną społecznie. W swoich działaniach uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami, w szczególności z pracownikami. Dba o bezpieczeństwo zarówno klientów jak i swoich pracowników poprzez inwestowanie w zasoby ludzkie (zdrowie, środki ochrony osobistej), w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy. Rozwój pandemii pokazał, jak ważne są to działania i jak wiele korzyści przynoszą.

Dlatego zwłaszcza w tym trudnym okresie, zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą wynajmu magazynów samoobsługowych.

O MNIE

Cześć nazywam się Hubert i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Jeśli szukasz informacji o self storage, chcesze się do wiedzięc co to jest, albo szukasz pomysłu na dobry biznes to dobrze trafiłeś.

Postanowiłem założyć tego bloga w celu dzielenia się swoim doświadczeniem. Zapraszam do lektury, będę się z Tobą dzielić swoją wiedzą w tej materii.

Pin It on Pinterest

Udostępnij post

Podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.