WPROWADZENIE

7 listopada, 2019

;
WPROWADZENIE

Cześć! Jestem Hubert, mam 36 lat. Prywatnie jestem mężem oraz tatą dwójki cudownych chłopaków, natomiast zawodowo zajmuję się branżą SELF STORAGE.

Prowadząc bardzo intensywne życie, zarówno rodzinne jak i zawodowe, zauważyłem jak ważna w dzisiejszym świcie jest równowaga. Ciągle gdzieś pędzimy, nie mamy czasu albo dla rodziny albo dla siebie. Telefon dzwoni…, tu spotkanie…, ogarnąć firmę…, wracam do domu – dzieci trzeba zawieźć na zajęcia, jakieś zakupy…, może znaleźć czas, aby zrobić coś tylko dla siebie. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że wszystko można – trzeba tylko chcieć i umieć to zorganizować. I od tego się zaczęło…Na początku był Chaos, a potem było już tylko lepiej.

Jak mawiał Andy Dufresne w filmie Skazani na Shawshank: „Porządek daje trzy korzyści: pomaga pamięci, oszczędza czas i zachowuje rzeczy. Ponadto pozwala wyeksponować najcenniejsze skarby i ukryć to, co ma pozostać poza wzrokiem ciekawskich”. Stąd pomysł na wejście w branżę SELF STORAGE – oszczędzić czas, mieć porządek i schować to, co potrzeba.

Pierwsze „komórki” do przechowywania rzeczy – o magazynie raczej nie można było wtedy mówić – pojawiły się w USA w latach 60-tych XX w. za sprawą firmy Lauderdale Storage. Nowoczesne magazyny pojawiły się dopiero w latach 90-tych.

W Polsce tego rodzaju przechowywanie nadal jest nowością, choć zyskuje coraz większą popularność. Obecnie na terenie kraju działa już kilkanaście firm zajmujących się przechowywaniem na zasadach Self Storage. Większość stanowią firmy zagraniczne, które po prostu rozszerzyły działalność o kolejny kraj. Mniejszością są firmy rodzime, takie jak HT-STORAGE czy STOKADO

Co przemawia za branżą self storage? Ogromną zaletą kontenerów jest możliwość przechowywania rozmaitych rzeczy zaczynając od mebli, poprzez ubrania, zabawki, narzędzia, sprzęt sportowy, urządzenia czy dokumenty, mając do nich dostęp 24h/7dni w tygodniu. Wszystko to jest przechowywane z zachowaniem prywatności, ale pod kontrolą zapewniającą bezpieczeństwo. Kontener jest doskonałym rozwiązaniem zarówno wtedy, gdy potrzebujemy przechować coś tylko na chwilę np. podczas remontu, ale doskonale sprawdza się też na dłużej, kiedy chcemy przechować np. sprzęt sportowy używany tylko latem, meble ogrodowe itp.

Zainteresowanie branżą SELF STORAGE zmobilizowało mnie do założenia bloga, ponieważ produkcja kontenerów HT-BOX to nie tylko biznes, ale wiele ciekawych rozwiązań dotyczących organizacji, porządkowania i sortowania. Przechowywanie nie jest bowiem tylko szybkim zapakowaniem kartonów, worków czy po prostu wrzuceniem rzeczy. To także wiele zabawnych historii, które przydarzyły się na przestrzeni kilku lat pracy. To poznanie ciekawych ludzi, osobowości i filozofii życiowych. Każdy jest inny i co innego przekazuje swoim postępowaniem i podejściem do życia.  Wbrew pozorom, wiele z tych obserwacji wpłynęło właśnie na powstanie tego bloga. Myślę, że wiele jest także jeszcze przede mną… Wszystko to, co udało mi się zaobserwować, chciałbym zamieścić właśnie w tym miejscu – jako zbiór przemyśleń i ciekawych porad.

Dlatego bardzo się cieszę, że mogę powitać Cię na moim blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, podzielisz się swoimi przemyśleniami i będziesz do mnie zaglądać.

                                                                           Miłej lektury, Hubert 🙂

O MNIE

Cześć nazywam się Hubert i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Jeśli szukasz informacji o self storage, chcesze się do wiedzięc co to jest, albo szukasz pomysłu na dobry biznes to dobrze trafiłeś.

Postanowiłem założyć tego bloga w celu dzielenia się swoim doświadczeniem. Zapraszam do lektury, będę się z Tobą dzielić swoją wiedzą w tej materii.

Pin It on Pinterest

Udostępnij post

Podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.